کارت نقدی :

کارت نقدی نوعی کارت است که بارزترین ویژگی آن اتصال به حساب متمرکز دارنده ان می باشد. میزان موجودی کارت نقدی بر اساس موجودی حساب متمرکز متصل بوده و امکان پندین سپرده به کارت به عنوان سپرده فرعی وجود دارد. این نوع کارت بر روی انواع سپرده های قرض الحسنه، جاری و پس انداز قابلیت صدور دارد. برخی از ویژگی های این نوع از کارت ها به شرح زیر می باشد.

 

کارت اعتباری :

نوعی کارت پرداخت است که توسط بانک صادر کننده و با تائید سامانه اعتبار سنجی بانک مرکزی برای اشخاص حقیقی صادر می گردد و به دارنده آن این امکان را میدهد که بر پایه نوع قرارداد، بدون گذاشتن وجه نزد بانک از طریق پایانه های فروش و سایتهای پرداخت اینترنتی حداکثر تا سقف اعتباری که توسط بانک تعیین و به دارنده اعطا می شود، اقدام به  خرید کالا و خدمات نموده و پس از صدور صورتحساب پرداخت می نماید.

کارت هدیه :

نوعی از کارتهای پیش پرداخت یکبار مصرف که با مبالغ معین صادر و غیر قابل شارژ مجدد می باشند. این نوع کارت به دارنده آن اجازه می‌دهد به دفعات دلخواه تا سقف موجودی کارت اقدام به خرید کالا و خدمات از پایانه‌های فروش نصب شده در فروشگاه‌ها و مراکز تجاری و همچنین درگاه های پرداخت اینترنتی و موبایلی نماید.

 

بن کارت (خرید):

کارتی است با نام و قابلیت شارژ مجدد که یک ارگان، سازمان و یا واحد صنفی، خدماتی یا اداری به منظور خرید کالا و خدمات در اختیار کارکنان خود قرار داده و جایگزین مناسبی جهت خرید غیر نقدی توسط بن های کاغذی می باشد. با استفاده از این نوع کارتها دارنده آن می‌تواند اقدام  به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود از فروشگاه‌های مجهز به پایانه فروش ، درگاه های پرداخت اینترنتی و موبایلی عضو شبکه شاپرک نماید.

 

کارت واریز مجازی :

شماره شانزده رقمی متصل به حساب متمرکز صرفا جهت واریز وجوه به سپرده اشخاص حقوقی است، این کارت فاقد رمز اول، رمز دوم و کد امنیتی CVV2 بوده و امکان انجام تراکنش های نقدی را ندارد . از مهمترین موارد استفاده این نوع از کارت ها جمع آوری وجوه مربود به کمک های مردمی از طریق تراکنش انتقال وجه به کارت مجازی می باشد.

 

سیگما کارت

این محصول امکان صدور یک یا چند کارت را بر روی یک سپرده به عنوان سپرده والد فراهم می نماید . مشتریان حقیقی یا حقوقی می توانند با دریافت این نوع از کارتها اقدام به شارژ کارت به صورت موردی و متناوب و تا سقف معین در بازه های روزانه، هفتگی، ماهانه نمایند. این محصول می تواند به عنوان ابزاری برای مدیریت میزان خرج کرد برای افراد خانواده و همچنین ابزاری جهت تنخواه گردانی با مبالغ خرد برای شرکت ها و سازمانها مورد استفاده قرار گیرد.

 

کارت ریالی برای مشتریان حقوقی

صدور کارت برداشت ریالی اشخاص حقوقی در راستای ارائه خدمات مالی به مشتریان حقوقی، با هدف پاسخگویی به نیازمندی آنها در خصوص اعطای وکالت جهت انجام عملیات مالی و تسهیل در انجام عملیات بانکی روی سپرده های حقوقی طراحی و پیاده­سازی شده است.

از آنجا که افراد در شرکت‌ها مطابق با وظایف مختلف مالی دارای نقش‌های متعددی می باشند، لذا در راستای استفاده از خدمات کارت نقدی شرکت حقوقی برای شخص حقیقی و همچنین ایفای نقش نماینده شرکت جهت انجام مستقل وظایف محوله، این مهم از طریق صدور کارت برداشت ریالی شخص حقوقی به نام یکی از امضاء داران میسر گردید.

در حال حاضر امکان صدور یک کارت نقدی بر روی سپرده حقوقی (مالک کارت) و امضاء دار آن شرکت (دارنده کارت) وجود داشته و در کلیه شعب بانک دی قابل ارائه به مشتریان محترم می باشد.